KPSS Orta Öğretim Genel Yetenek Genel Kültür

KPSS-B, çiftli yıllarda yapılan ve devlet memuru olmak isteyen bütün lise ve önlisans mezunlarının girmek zorunda olduğu bir sınavdır. Bu sınavda adayların yanıtlaması gereken 120 soru bulunmaktadır.  Genel Yetenek bölümünde 30’u Matematik, 30’u Türkçe olmak üzere toplam 60 soru, Genel Kültür bölümünde de 27 si Tarih, 18’i Coğrafya, 15’i Vatandaşlık Bilgisi olmak üzere 60 soru sorulmaktadır.

GAZİANTEP MURAT EĞİTİM KURUMLARI; memur adaylarına 11 yıldır değişmeyen öğretmenlerinin tecrübesinin eşliğinde çok geniş bir yayın yelpazesi ve her hafta yapılan denemelerle standartların üzerinde bir eğitim vermektedir. Kursa kayıt yaptıran adaylar, öğretmenlerimizin hazırladığı ders kitaplarının yanında farklı yayınlardan ( DATA-PEGEM-UZMAN vb) konu anlatımı seçme hakkına sahip olmakta, aryıca verilen çözümlü soru bankaları ile de konuların pekişmesi sağlanmaktadır.

  • Özellikle matematikten sıkıntısı olan adaylara yönelik verilen temel matematik eğitiminin amacı, adaylarımızın bu derse dönük kaygılarını ortadan kaldırmak ve adaylara temel matematiksel işlem yapma becerisi kazandırmaktır. Bu amaçla kurslar başlamadan önce yaklaşık 6 hafta boyunca, herhangi bir ücret talep etmeden adaylara temel matematik eğitimi verilmektedir.
  • Sınıflarımızda adayların en iyi eğitimi alması için gereken tüm teknik altyapı mevcut olup dersler görsel destekle, projeksiyon eşliğinde işlenmektedir.
  • Adayların not tutarak zaman kaybetmelerini engellemek için öğretmenlerimizin hazırladıkları kitaplar dağıtılmakta ve adaylar bu kitaplardan dersi rahatlıkla takip edebilmektedir.
  • Adaylar her hafta düzenli olarak yapılan deneme sınavları ile hem haftalık ilerlemelerini takip edebilmekte hem de sınav tecrübesi kazanarak daha donanımlı hale gelmektedir. Kursumuzda 40 adet deneme sınavı yapılmaktadır.
  • Haziranın 3. haftasına kadar devam eden kurslarımızda, son hafta tamamen denemelere ve konu tekrarlarına ayrılmış olup, 7 gün boyunca 7 deneme yapılmakta ve deneme çıkışlarından  öüretmenlerimizce sorular çözülüp konu tekrarları yapılmaktadır.
KPSS Orta Öğretim Genel Yetenek Genel Kültür ile ilgili daha detaylı bilgiler için bize 0 (342) 230 58 38 nolu telefondan ulaşabilirsiniz...
  • Süre800 Saat
  • Başlangıç20.1.2018
  • Ücret0
KPSS Orta Öğretim Genel Yetenek Genel Kültür hakkındaki düşünceleriniz