KPSS Lisans Genel Yetenek Genel Kültür

KPSS'DE EN İYİ KADRO - EN GENİŞ DÖKÜMAN DESTEĞİ FEYZA'DA !!!!

KPSS-B, çiftli yıllarda yapılan ve devlet memuru olmak isteyen bütün 'lisans' mezunlarının girmek zorunda olduğu bir sınavdır. Bu sınavda adayların yanıtlaması gereken 120 soru bulunmaktadır.  Genel Yetenek bölümünde 30’u Matematik, 30’u Türkçe olmak üzere toplam 60 soru, Genel Kültür bölümünde de 27 si Tarih, 18’i Coğrafya, 15’i Vatandaşlık Bilgisi olmak üzere 60 soru sorulmaktadır.

FEYZA EĞİTİM MERKEZİ; memur adaylarına 11 yıldır değişmeyen öğretmenlerinin tecrübesinin eşliğinde çok geniş bir yayın yelpazesi ve her hafta yapılan denemelerle standartların üzerinde bir eğitim vermektedir. Kursa kayıt yaptıran adaylar, öğretmenlerimizin hazırladığı ders kitaplarının yanında farklı yayınlardan ( DATA-PEGEM-UZMAN vb) konu anlatımı seçme hakkına sahip olmakta, ayrıca verilen çözümlü soru bankaları ile de konuların pekişmesi sağlanmaktadır.

  • Özellikle matematikten sıkıntısı olan adaylara yönelik verilen temel matematik eğitiminin amacı, adaylarımızın bu derse dönük kaygılarını ortadan kaldırmak ve adaylara temel matematiksel işlem yapma becerisi kazandırmaktır. Bu amaçla kurslar başlamadan önce yaklaşık 6 hafta boyunca, herhangi bir ücret talep etmeden adaylara temel matematik eğitimi verilmektedir.
  • Sınıflarımızda adayların en iyi eğitimi alması için gereken tüm teknik altyapı mevcut olup dersler görsel destekle, projeksiyon eşliğinde işlenmektedir.
  • Adayların not tutarak zaman kaybetmelerini engellemek için öğretmenlerimizin hazırladıkları kitaplar dağıtılmakta ve adaylar bu kitaplardan dersi rahatlıkla takip edebilmektedir.
  • Adaylar her hafta düzenli olarak yapılan deneme sınavları ile hem haftalık ilerlemelerini takip edebilmekte hem de sınav tecrübesi kazanarak daha donanımlı hale gelmektedir. Kursumuzda 40 adet deneme sınavı yapılmaktadır.
  • Haziranın 3. haftasına kadar devam eden kurslarımızda, son hafta tamamen denemelere ve konu tekrarlarına ayrılmış olup, 7 gün boyunca 7 deneme yapılmakta ve deneme çıkışlarından  öğretmenlerce sorular çözülüp konu tekrarları yapılmaktadır.

 

 

En çok arananlar...

Gaziantep KPSS kursları,Gaziantep KPSS kursu,Gaziantep KPSS hazırlık kursları,Gaziantep KPSS kursları fiyatları,murat Gaziantep KPSS kursları,Gaziantep KPSS dersaneleri,Gaziantep KPSS kurs,Gaziantep KPSS deneme sınavı,Gaziantep KPSS kurs fiyatları,Gaziantep KPSS dersleri,en iyi Gaziantep KPSS kursu,ihtiyaç Gaziantep KPSS,analiz Gaziantep KPSS,Gaziantep KPSS ders videoları,Gaziantep KPSS hazırlık,Gaziantep KPSS kursu veren dershaneler,tasari Gaziantep KPSS,Gaziantep KPSS tasarı,yargı Gaziantep KPSS,karacan Gaziantep KPSS,Gaziantep KPSS ihtiyaç,yargı yayınları Gaziantep KPSS,Gaziantep KPSS deneme sınavı online,Gaziantep KPSS soru bankasi,Gaziantep KPSS Gaziantep KPSS

Bu kurs için henüz grup oluşturulmamış, Online Kayıt işlemi yaparak kursa rezervasyon yaptırdığınız takdirde; yeterli katılım sağlandıktan sonra bir grup oluşturulup sizi bu gruba davet edebiliriz...
Rezervasyon yaptırmak için lütfen yukarıdaki Online Kayıt linkine tıklayınız...

KPSS sınavı hangi tarihlerde yapılmaktadır?
Net bir açıklama olmamasına karşın sınavın her yılın Temmuz ayının 1. yada 2.Pazarında yapılacağı belirtilmektedir.
KPSS sınavına kaç kez girebilme hakkımız var?
KPSS Sınavına giriş konusunda herhangi bir sınırlama yoktur. İstediğiniz kadar girebilirsiniz.
KPSS' de baraj kaç puandır?
KPSS sınavının baraj puanları bölüm,kontenjan gibi unsurlara bağlı olarak değişmektedir. Sabit bir baraj puanı yoktur.
Barajı geçtiğim zaman kesin olarak yerleşir miyim?
Hayır. Barajı geçmek sadece başvuru yapma hakkı sağlamaktadır. Başvuru yapanlar arasından da puanları en iyi olanlar kontenjan dahilinde yerleştirilirler.
Her yıl kaç adet öğretmen atanmaktadır?
Atanacak öğretmen adedi Milli Eğitim Bakanlığı'nın talebi ancak Maliye Bakanlığı'nın kabulü doğrultusunda bütçeye uygun olarak her yıl için ayrı ayrı belirtilmektedir. Bu rakam Ocak-Mart ayları arasında ilan edilmektedir.
KPSS Öğretmenlik için hangi soruları cevaplamam gerekmektedir?
KPSS Öğretmenliğe giren adaylar Cumartesi sabah oturumunda Genel Yetenek-Genel Kültür ve Cumartesi öğleden sonra oturumunda Eğitim Bilimleri sorularını cevaplayacaklardır.
Öğretmenlik için hangi puan türü geçerlidir?
KPSS Öğretmenlik atamaları KPSS10 puan türü ile yapılmaktadır.
Fen - Edebiyat mezunları da öğretmen olarak atanabilir mi?
Evet. Ancak sınavdan en az 75 puan almaları ve barajı geçmeleri gerekmektedir. Buna ek olarak yerleştirmede öncelik puanlar dikkate alınmaksızın Eğitim Fakültesi mezunlarına aittir. Tüm Eğitim Fakülteliler yerleştirildikten sonra halen kontenjanlarda boşluk varsa en yüksek puandan başlamak üzere Fen -Edebiyat mezunları da atanabilmektedir.
KPSS Öğretmenliğe yerleşemediğim takdirde B grubu kadrolarına başvurabilir miyim?
Evet. B kadroları için KPSS3 nolu puan türü geçerlidir.

KPSS Lisans Genel Yetenek Genel Kültür - Online Kayıt Ol

Kurs Bilgileri
Kurs Adı
Kurs Dönemi
Kişisel Bilgiler
*
*

* işaretli alanların doldurulması zorunludur